Przejdź do treści
Wczytuję...
Start / Nasze usługi / Wymiana dysku twardego w laptopie /

Po pierwsze zdiagnozujemy Twój dysk twardy – w sposób profesjonalny. Jesteśmy w tej dziedzinie doświadczonymi praktykami z racji tego, że od lat profesjonalnie zajmujemy się odzyskiwaniem danych. Pomożemy Ci w doborze odpowiedniego dysku do Twojego komputera, udzielając przy tym porady w zakresie wyboru możliwie bezawaryjnego producenta i modelu dysku. Zainstalujemy dysk w Twoim laptopie, jak również postawimy Ci na nowo system operacyjny, jeśli będzie taka potrzeba to również przeniesiemy Twoje dane na nowy dysk, jak również zabezpieczymy, odzyskamy dane ze starego dysku.

Dysk twardy jest wyjątkowo delikatnym urządzeniem, posiadającym ograniczoną wytrzymałość na wstrząsy i uderzenia. Zdarza się, że podczas pracy urządzenia dochodzi do zetknięcia głowicy z wirującą powierzchnią dysku i w konsekwencji uszkodzenia sektorów (tzw. bad sector) lub całego urządzenia. Laptop w końcu jest urządzeniem mobilnym i nie trudno jest przyprawić go o różnego rodzaju wstrząsy podczas użytkowania. Dysk taki zgłasza wówczas błąd i niemożność odczytania takiego sektora. Błąd taki może mieć także podłoże logiczne, kiedy to, na skutek przyczyn nie tylko mechanicznych (niestabilne zasilanie), nośnik zostaje zapisany nieprawidłowo. W przypadku dysku twardego może wystąpić także szereg innych uszkodzeń, których objawami będą: niewłaściwa, zbyt wolna praca urządzenia, liczne zawieszenia laptopa, niepokojące dźwięki, brak reakcji na włącznik. W każdym przypadku serwis dokona odpowiedniej diagnozy. Jeśli powody niewłaściwego działania okażą się do usunięcia, dysk zostanie naprawiony, w każdym innym przypadku zostanie wymieniony na nowy. Każdy proces naprawczy zostaje poprzedzony bezpłatną diagnozą i decyzją właściciela laptopa odnośnie dalszego postępowania.

W przypadku wymiany urządzenia wszelkie istotne dane znajdujące się na dysku mogą zostać odzyskane.

Serwis nasz w swojej ofercie posiada także wymianę niesprawnych napędów optycznych (CD, DVD). Napędy takie nie są drogie i na ogół nie podlegają naprawie. Ich naprawa nie byłaby zresztą zasadna. Z upływem czasu powierzchnia soczewki lasera staje się matowa i jedynym rozsądnym wyjściem jest zastąpić ją nową. Wszelka reanimacja na dłuższą metę nie przynosi rezultatów.

Uszkodzenia tego podzespołu stają się realne gdy napęd przestaje być widoczny dla laptopa, tacka z płytą samoczynnie wysuwa się lub blokuje, a przede wszystkim odczyt bądź zapis danych staje się niemożliwy.

Powiązane: