Przejdź do treści
Wczytuję...

Posiadamy ogromne doświadczenie w naprawach laptopów po zalaniu. Dysponujemy niezbędną aparaturą pozwalającą na skuteczne wykonanie naprawy, renowacji komputera uszkodzonego w wyniku zalania cieczą. Posiadamy własne patenty odnośnie rodzaju preparatów chemicznych stosowanych na różnych etapach procesu ratowania zalanego notebooka. Dysponujemy wysokiej klasy mikroskopami stereoskopowymi dzięki którym dokładnie analizujemy przebieg trasy zalania, ślady, analizujemy zniszczenia – jeszcze przed przystąpieniem do czynności serwisowych – wszystko to w celu zebrania jak największej ilości danych, informacji odnośnie zniszczeń. Niejednokrotnie jest też tak, że jeśli stwierdzimy, że ciecz trafiła pod niezabezpieczone układy BGA, to wylutowujemy taki układ, dokładnie oczyszczamy płytę i lutujemy go ponownie lub wymieniamy na nowy – zależnie od sytuacji.

Gwarancja naprawy zalanego laptopa

Jesteśmy jednym z nielicznych serwisów sprzętu komputerowego, który udziela pełnej gwarancji na naprawiony sprzęt po zalaniu. Zazwyczaj firmy serwisowe boją się zalanej elektroniki

Zalanie laptopa jest jedną z najczęściej występujących przyczyn awarii, które powstają z winy użytkownika. Zwykle prowadzi do bardzo poważnych uszkodzeń płyty głównej oraz innych podzespołów. Zasięg tych uszkodzeń można jednak ograniczyć przez odpowiednie i szybkie działania.
Odłączenie zasilania, wyjęcie baterii i odwrócenie laptopa klawiaturą do dołu aby płyny nie miały szans na głębszą penetrację należą do pierwszych czynności, które trzeba wykonać w takiej sytuacji. W tej pozycji urządzenie powinno pozostać przynajmniej przez 24 godziny. W tym czasie większość cieczy odparuje.

Niestety w dalszym ciągu należy liczyć się z obecnością płynów w newralgicznych miejscach, wąskich szczelinach, na przykład pod układami BGA, gdzie płyny mogą pozostawać nawet kilka dni, powodując korozję, a po włączeniu urządzenia zwarcia. Może się zdarzyć, iż po osuszeniu laptop zadziała. Jednak płyny, które rozlały się wewnątrz urządzenia pozostawiają osady – sole i minerały wody morskiej czy kwas fosforowy z coca-coli (nawet „czysta” woda nigdy nie jest czysta) – przyspieszające procesy korozyjne elementów (miedź i cyna używane przy produkcji płyt głównych utleniają się w ekspresowym tempie).

Niezbędnym krokiem jest zatem dostarczenie sprzętu do serwisu, w którym zostanie on poddany odpowiednim procedurom usuwającym pozostałe osady. Czyszczenie sprzętu w takim przypadku jest żmudną, długotrwałą czynnością, wymagającą zastosowania odpowiedniego oprzyrządowania. Aby skutecznie usunąć osady należy przeprowadzić kąpiele w myjkach ultradźwiękowych z zastosowaniem odpowiednich preparatów chemicznych. Działania takie mogą obniżyć koszty ewentualnej naprawy uszkodzeń powstałych w wyniku próby uruchomienia laptopa po zalaniu, a co najważniejsze dają szansę na przywrócenie sprzętowi całkowitej sprawności.

Serwis nasz posiada duże doświadczenie w pracy z zalaną elektroniką oraz odpowiednie wyposażenie techniczne czyniące możliwym przywrócenie pełnej wartości urządzeniom po tak niefortunnych wypadkach.