Przejdź do treści
Wczytuję...
Start / Nasze usługi / Lutowanie BGA – wymiana układu grafiki /

Jesteśmy biegli w lutowaniu BGA, w wymianie chipsetów grafiki, w prowadzeniu skomplikowanych napraw płyt głównych. Posiadamy za sobą tysiące poprawnie wymienionych układów BGA. Przestrzegamy reżimów temperaturowych, stosujemy wysokiej klasy preparaty chemiczne. Bardzo dbamy o poprawny przebieg całego procesu.

Kluczem wielu napraw jest odpowiednie techniczne zaplecze. Serwis nasz posiada wachlarz urządzeń umożliwiających skuteczne przeprowadzenie procedur naprawczych. Jednym z nich są odpowiednie stacje lutownicze umożliwiające poprawną wymianę układów wykonanych w technologii BGA. Dzięki takiej aparaturze możliwa jest naprawa płyty głównej czy karty graficznej komputera a nie jedynie ich wymiana, co obniża koszt serwisu urządzenia – a wielu przypadkach umożliwia przeprowadzenie naprawy – w obliczu braku dostępności nowej płyty głównej.

BGA (Ball Grid Array) jest typem układu scalonego, którego obudowa charakteryzuje się wyprowadzeniami w postaci kulek ze stopu lutowniczego umieszczonymi na całej spodniej stronie układu. Układ taki lutuje się powierzchniowo i aby go wymienić konieczne jest użycie specjalistycznej nagrzewnicy.

Zaletą takiej technologii jest ograniczenie zajmowanej przez układ powierzchni, co ma szczególne znaczenie dla rozwiązań wykorzystywanych przez wszelkie urządzenia przenośne. Wadą BGA jest stosunkowo niewielka odporność spoiny lutowniczej na mechaniczne uderzenia i wstrząsy. Z tego powodu często dochodzi do awarii.