Przejdź do treści
Wczytuję...

Firma nasza oferuje odzyskiwanie danych ze wszystkich nośników i urządzeń – dysków twardych, dysków SSD, pendrive’ów, kart pamięci, tabletów czy smartfonów. Specjalizujemy się także w odzysku danych utraconych w wyniku złożonych usterek wielu dysków macierzy RAID, dysków sieciowych NAS.

Odzyskiwaniem danych zajmujemy się od lat. Było to nasze pierwotne zajęcie, główne działanie, nasz serwis elektroniki powstał jako rozwinięcie usługi odzyskiwania danych. Pracując z danymi łączymy wszystkie niezbędne kompetencje – elektroniczne, mechaniczne, matematyczne i na końcu – informatyczne.

Dysponujemy wszystkimi niezbędnymi do odzyskiwania danych narzędziami najwyższej klasy. Każdy trudniejszy przypadek konsultujemy ze specjalistami z zagranicy. Podejmujemy się najtrudniejszych działań i staramy się w możliwie krótkim czasie określić szansę na odzyskanie danych.

Posiadamy niezbędną wiedzą, odpowiednie techniczne zaplecze oraz ogromne doświadczenie zdobyte podczas przeprowadzonych z sukcesem wielu procesów odzysku. Pełna lista świadczonych w tym zakresie usług oraz wszelkie szczegółowe informacje dostępne są pod adresem: klinikadanych.pl

Profesjonalne odzyskiwanie danych

Nie jesteśmy zwykłym serwisem elektroniki, serwisem komputerowym. Zdecydowanie wyróżnia nas fakt, że zaczynaliśmy właśnie jako laboratorium odzyskujące dane. Dopiero z czasem w naszej ofercie pojawiły się możliwości w zakresie naprawy sprzętu elektronicznego, sprzętu komputerowego. Jesteśmy elektronikami, którzy oddali niemal całe swoje życie elektronice i od najmłodszych lat zgłębiali różne zagadnienia związane z techniką, falami radiowymi, mechaniką, fizyką. Odzyskiwanie danych jest niezwykle trudną i wymagającą dyscypliną i co bardzo, bardzo istotne – cechuje się wysoką odpowiedzialnością. Świadomość, że najmniejszy błąd może doprowadzić do nieodwracalnych w skutkach konsekwencjach w postaci całkowitej utraty możliwości odzyskania danych – jest trudny i bardzo obciążający psychicznie. A jednak należy z ogromną pewnością siebie podchodzić do powierzanych zadań.

Bezpieczeństwo nośnika w trakcie odzyskiwania danych

Odzyskiwanie danych wymusza niekiedy szereg działań związanych z ingerencją do wnętrza nośnika, dysku twardego. Niekiedy zmuszeni jesteśmy uruchamiać nośnik, który znajduje się na granicy życia i śmierci. I chociaż grozi to bezpowrotnym jego uszkodzeniem – musimy to robić aby odzyskać dane. Co jest więc najważniejsze? Odpowiednie podejście, odpowiednie procedury bezpieczeństwa – związane z tym, że mamy niekiedy tylko jedną szansę na odzyskanie strategicznie ważnych danych. Niekiedy jest tak, że uruchamiamy dysk i zastanawiamy się w którym momencie przestanie całkowicie działać. Musimy więc postępować rozważnie – omijać uszkodzone obszary, doczytywać w pierwszej kolejności tylko te obszary, które poprawnie się odczytują – ale które zawierają również strategiczne dane… Musimy cały czas nadzorować cały proces aby być w stanie zareagować w odpowiedni sposób w sytuacji, która będzie tego od nas wymagać.

Odzyskiwanie danych przez serwisy komputerowe

Niewiele jest serwisów sprzętu komputerowego, które nie dopisały do zakresu swoich usług frazy „Odzyskiwanie danych”. Naszym zdaniem nie ma jednak gorszego pomysłu niż powierzanie swojego nośnika zawierającego strategiczne dla nas dane – klasycznemu serwisowi komputerowemu. Będą z tego tytułu same kłopoty – wynikające z faktu, że bardzo kuszące są próby samodzielnego odzyskania danych przez serwisantów komputerowych, którzy w nadziei na relatywnie łatwy zarobek sprawdzają, czy są w stanie dane odzyskać. Mało tego – często okaże się, że będzie to możliwe. Niekiedy jednak dysk twardy lub inny nośnik zostanie całkowicie zniszczony i to w sposób taki, że nawet my nie będziemy już w stanie pomóc. I tak właśnie bywało już niejednokrotnie – stąd apelujemy o rozwagę i powierzanie swoich nośników tylko firmom odpowiednio do tego przygotowanym. Polecamy zapoznać się z artykułem: https://klinikadanych.pl/artykuly/czym-kierowac-sie-przy-wyborze-firmy-odzyskujacej-dane