Przejdź do treści
Wczytuję...
Start / Serwisonane marki / Serwis Toshiba Warszawa - Naprawa laptopów /
toshiba laptop

W serwisie IVITER LAPTOP odnajdą Państwo techników i elektroników, którzy poradzą sobie z każdą usterką w laptopach marki Toshiba. Specjaliści wspierani są przez dobrze wyposażone zaplecze sprzętowo-warsztatowe, dzięki któremu możliwe jest uratowanie urządzeń nawet poważnie uszkodzonych, między innymi po zalaniu, upadku, przepięciu czy zwarciu. Jedną z wielu marek, z którą nasi serwisanci mają wieloletnie doświadczenie, jest Toshiba, dzięki czemu mają Państwo pewność, że sprzęt trafi w dobre ręce.

SERWIS TOSHIBA

IVITER SERWIS może Państwu zaoferować szybką obsługę laptopów marki Toshiba. Nasi pracownicy przeszkoleni są w czytaniu schematów elektronicznych, niezbędnych do wykonania wielu napraw. Posiadamy wysokie kompetencje w dziedzinie precyzyjnego lutowania, w tym również lutowania układów BGA. Wielokrotnie również mieliśmy okazję poznać rozwiązania technologiczne stosowane w proponowanych seriach.

Aby ułatwić Państwu decyzję o powierzeniu laptopa Toshiba naszemu serwisowi, oferujemy kompletnie bezpłatną diagnozę oraz bezpłatny odbiór i dowóz laptopów na terenie całej Polski. Dodatkowo, skorzystanie z powyższych opcji nie zobowiązuje Państwa do skorzystania z naszych usług – decyzję podejmują Państwo po otrzymaniu kosztorysu. W przypadku wystąpienia usterki prosimy o kontakt mailowy pod adresem serwis@iviter.pl, gdzie mogą Państwo oczekiwać błyskawicznej informacji zwrotnej i dalszych instrukcji postępowania.

USTERKI LAPTOPÓW TOSHIBA

Wewnątrz marki możemy dostrzec dość dużą rozbieżność w jakości wykonania, jakości użytych materiałów czy sposobie wykonania poszczególnych komponentów. W przeszłości pojawiała się grupa usterek, objawiająca się częściej, niż inne. Między innymi możemy wyróżnić:

  • przegrzanie procesora
  • spalenie poszczególnych układów
  • problem z odpowiednim wyświetlaniem kolorów
  • kłopoty z ekranem i wyświetlaczem
  • awaria bloków zasilających
  • pęknięcia obudowy w tańszych wersjach

KILKA SŁÓW O HISTORII TOSHIBY

Historia Toshiby rozpoczęła się ponad 100 lat temu i w 2020 roku zakończyła się produkcja laptopów spod ich szyldu. Prężnie rozwijające się przedsiębiorstwo japońskie, powstałe w wyniku fuzji dwóch korporacji, stopniowo wchłaniało japońskie firmy działające w branżach elektronicznych. Chcąc konkurować z amerykańskimi gigantami, rozpoczęli produkcję komputerów przenośnych. Do dnia dzisiejszego możemy rozróżnić trzy główne linie. Po 2000 roku rozpoczęły się pierwsze poważne problemy finansowe i strukturalne Toshiby w dziale laptopów, co doprowadziło do sprzedaży całych udziałów koncernowi Sharp w roku 2020. Laptopy Toshiba wciąż dostępne są sprzedaży, jednak teraz kojarzy się je z nazwą Dynabook.

CHARAKTERYSTYKA SERII

Na rynku możemy obecnie spotkać trzy główne serie Toshiba: Satellite, Portege i Terca. Każda z nich skierowana jest do trochę innej grupy użytkowników docelowych. Wszystkie z nich zorientowane są głównie na użytkowników domowych i użytkowników biznesowych, bez szczególnej specjalizacji.

TOSHIBA PORTEGE

Ultralekka i wydajna seria laptopów mających w swoim gronie urządzenia biznesowe i bardzo żywotne pod względem baterii. Zorientowana przede wszystkim na użytkowników biznesowych, pozwalająca na korzystanie z laptopów w każdym miejscu, bez obawę o słabą żywotność, czy niestabilność.

TOSHIBA SATELLITE

Seria skierowana przede wszystkim do użytkowników domowych. Cechuje się względnie niską ceną i eleganckim, minimalistycznym designem. Sprawdzi się do szkoły, do domu, do biura, czy w podróży. Podoła większości codziennych prac, a także zadaniom multimedialnym.

TOSHIBA TECRA

Modele, które cechują się z założenia większą wydajnością, niż te, pochodzące z innych serii. Obudowa i wykonanie muszą być solidne i wytrzymałe. Część z nich posiada złącze, umożliwiające podłączenie do stacji dokującej. Bez większych problemów powinno być możliwe korzystanie z gier komputerowych i programów graficznych, jak i  tych, służących do projektowania.