Gniazda zasilania, USB, HDMI, itp. 2019-05-16T14:29:57+00:00

Gniazda

Gniazda w laptopach to wyjątkowo newralgiczne miejsca, poprzez częste użytkowanie szczególnie narażone na wszelkie uszkodzenia mechaniczne – pęknięcia, obluzowania i wyłamania czy wyrwania. Uszkodzenia takie powodują, że komunikacja z urządzeniem za pomocą gniazda po prostu przestaje być możliwa (niekiedy sygnał bywa przerywany). Konsekwencją uszkodzenia takiego gniazda jest zatem jedynie brak możliwości przesyłania sygnału.

Nieco inne następstwa pociąga za sobą używanie laptopa z uszkodzonym (ale wciąż działającym) gniazdem zasilającym. Defekt tego typu może doprowadzić do przepalenia podzespołów laptopa i groźniejszych uszkodzeń. Gniazdo takie, nawet jeśli nadaje się do użytku, nie powinno być używane.

Objawami uszkodzonego gniazda zasilania są: pulsująca dioda zasilania, grzanie gniazda i wtyczki zasilającej, brak reakcji na włącznik, przerywanie ładowania podczas manipulacji wtyczką zasilacza, a w niektórych modelach całkowity brak ładowania baterii.

Naprawa gniazd wiąże się na ogół z ich wymianą. W tym celu należy rozebrać laptop i dostać się do płyty głównej, gdyż większość gniazd montowana jest tam bezpośrednio, co niestety utrudnia proces naprawczy czyniąc go czasochłonnym (i pracochłonnym).

Bezpłatna diagnoza sprzętu!

Dokonujemy bezpłatnego przeglądu i wyceny usterki. Sprzęt możesz dostarczyć i odebrać osobiście w naszym serwisie. Posiadamy wyspecjalizowany zespół serwisantów, którzy poradzą sobie z każdą usterką!

(22) 297 70 30

Pn. – Pt.: 9:00-19:00

Sob.: 10:00-15:00

ul. Dzielna 7a (Warszawa)

Formularz