Dysków twardych, napędów optycznych 2019-05-16T14:30:39+00:00

Dyski twarde i napędy optyczne

Dysk twardy jest wyjątkowo delikatnym urządzeniem, posiadającym ograniczoną wytrzymałość na wstrząsy i uderzenia. Zdarza się, że podczas pracy urządzenia dochodzi do zetknięcia głowicy z wirującą powierzchnią dysku i w konsekwencji uszkodzenia sektorów (tzw. bad sector) lub całego urządzenia. Laptop w końcu jest urządzeniem mobilnym i nie trudno jest przyprawić go o różnego rodzaju wstrząsy podczas użytkowania. Dysk taki zgłasza wówczas błąd i niemożność odczytania takiego sektora. Błąd taki może mieć także podłoże logiczne, kiedy to, na skutek przyczyn nie tylko mechanicznych (niestabilne zasilanie), nośnik zostaje zapisany nieprawidłowo. W przypadku dysku twardego może wystąpić także szereg innych uszkodzeń, których objawami będą: niewłaściwa, zbyt wolna praca urządzenia, liczne zawieszenia laptopa, niepokojące dźwięki, brak reakcji na włącznik. W każdym przypadku serwis dokona odpowiedniej diagnozy. Jeśli powody niewłaściwego działania okażą się do usunięcia, dysk zostanie naprawiony, w każdym innym przypadku zostanie wymieniony na nowy. Każdy proces naprawczy zostaje poprzedzony bezpłatną diagnozą i decyzją właściciela laptopa odnośnie dalszego postępowania.

W przypadku wymiany urządzenia wszelkie istotne dane znajdujące się na dysku mogą zostać odzyskane.

Serwis nasz w swojej ofercie posiada także wymianę niesprawnych napędów optycznych (CD, DVD). Napędy takie nie są drogie i na ogół nie podlegają naprawie. Ich naprawa nie byłaby zresztą zasadna. Z upływem czasu powierzchnia soczewki lasera staje się matowa i jedynym rozsądnym wyjściem jest zastąpić ją nową. Wszelka reanimacja na dłuższą metę nie przynosi rezultatów.

Uszkodzenia tego podzespołu stają się realne gdy napęd przestaje być widoczny dla laptopa, tacka z płytą samoczynnie wysuwa się lub blokuje, a przede wszystkim odczyt bądź zapis danych staje się niemożliwy.

Bezpłatna diagnoza sprzętu!

Dokonujemy bezpłatnego przeglądu i wyceny usterki. Sprzęt możesz dostarczyć i odebrać osobiście w naszym serwisie. Posiadamy wyspecjalizowany zespół serwisantów, którzy poradzą sobie z każdą usterką!

(22) 297 70 30

Pn. – Pt.: 9:00-19:00

Sob.: 10:00-15:00

ul. Dzielna 7a (Warszawa)

Formularz