Zapraszamy do kontaktu telefonicznego (22) 113 40 88|serwis(at)iviter.pl
Naprawa karty graficznej w laptopie 2019-08-26T21:05:07+00:00

Naprawa karty graficznej w laptopie

jest elementem odpowiedzialnym za wyświetlanie obrazu. Jej awarie zdarzają się dość często, a powodem jest praca układu w niekorzystnych warunkach – w podwyższonej temperaturze wywołanej obciążeniem karty umieszczonej w niewielkiej kubaturze obudowy laptopa. Nadmierne obciążenie i niewydolność układu chłodzenia mogą w efekcie prowadzić do przegrzewania układów i defektów.

Objawami tego typu usterki są różnego rodzaju artefakty i znaczki, morki lub linie wyświetlane przez matrycę LCD. Niekiedy może wystąpić blady lub czarny ekran, obraz przesunięty albo podzielony na fragmenty. Przypadłość taka może spotkać każdy sprzęt, nie ma szczególnie obciążonych tym problemem marek czy modeli.

Naprawy dokonuje się na ogół poprzez wymianę układu na nowy. To najdroższa z opcji choć niekiedy możliwe jest skorzystanie z reballingu (przelutowanie układu z zastosowaniem nowych wyprowadzeń). Ten wariant jednak nie zawsze jest możliwy, ani nie zawsze korzystny, a o jego zastosowaniu musi zadecydować serwisant na podstawie odpowiednio postawionej diagnozy.

Serwis nasz z powodzeniem realizuje takie naprawy. Posiadamy doświadczony zespół techników oraz odpowiednią aparaturę zdolną do przeprowadzenia całego procesu naprawczego, zarówno w opcji z wymianą układu, jak i reballingiem.