Zapraszamy do kontaktu telefonicznego (22) 113 40 88|serwis(at)iviter.pl

Czyszczenie podzespołów elektronicznych po zalaniu – myjka ultradźwiękowa

O postępowaniu z laptopem w wypadku zalania pisaliśmy już na naszym blogu. Dziś kilka słów na temat serwisowania zalanego urządzenia i sprzętu, który jest przy tym wykorzystywany – myjki ultradźwiękowej.

Myjki ultradźwiękowe, którymi dysponuje nasz serwis są doskonałym rozwiązaniem wszelkich problemów związanych z zabrudzeniem, zanieczyszczeniem, zaśniedzeniem, zalaniem czy skorodowaniem elektronicznych modułów serwisowanych urządzeń. To najbardziej efektywna z metod usuwania nieczystości z elementów skomplikowanych geometrycznie i strukturalnie eliminująca jednocześnie możliwość ich mechanicznego uszkodzenia. Urządzenie takie sprawdza się doskonale podczas usuwania szkód spowodowanych zalaniem urządzenia – laptopa czy smartfonu, które najczęściej narażone są na niefortunny kontakt z cieczą.

Działanie

Myjka wykorzystuje fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości rozchodzące się w specjalnym płynie czyszczącym, w którym zanurzony jest poddawany procesowi mycia układ. Ultradźwięki wywołują zagęszczanie i rozrzedzanie płynu prowadzące do zmian ciśnienia w jego wnętrzu i powodujące proces tzw. kawitacji czyli przemiany fazowej (z fazy ciekłej w fazę gazową). W efekcie czego powstaje ogromna liczba mikroskopijnych pęcherzyków próżni implodujących na powierzchni i wokół czyszczonego przedmiotu. To właśnie fale implozji powodują odrywanie zanieczyszczeń od przedmiotu.

Zastosowanie

Impet implodujących pęcherzyków dociera do każdego zakamarka powodując usunięcie nalotów, rdzy, smarów, nagromadzonego kurzu i wszelkiego brudu. Z tego powodu myjka stosowana jest do usuwania wszelkich resztek past i topników pozostałych po procesach naprawczych. Metoda ta sprawdza się doskonale podczas zwykłego czyszczenie układów elektronicznych z nagromadzonych w procesie użytkowania wszelkich zanieczyszczeń jak kurz i pył w miejscach z utrudnionym bądź niemożliwym dostępem np. spodniej stronie układów BGA. Ale myjka ultradźwiękowa z powodzeniem sprawdza się przede wszystkim podczas przywracania do pracy układów po zalaniu różnymi płynami. Doskonale eliminuje ślady korozji, wszelkie tłuste czy lepkie osady, a także naloty pozostające po kąpieli w słonej wodzie.

By | 2018-06-28T12:27:38+00:00 28 czerwca, 2018|Uncategorized|0 Comments

About the Author: